
АЗС на ринку України сильно змінилися за останні десять років, оператори АЗС, крім пального, хочуть задовольнити своїх клієнтів іншими послугами, що пропонуються на АЗС: автомийками, гарячим харчуванням тощо.
Розширення спектру послуг, що пропонуються на АЗС, безсумнівно, призводить до збільшення енергоспоживання АЗС, а при реконструкції АЗС багато коштів буде витрачено на прокладання більш потужних ліній електропередач. Ще один важливий момент – оплата підвищених рахунків за електроенергію.
На ринку України є два типи найбільш поширених джерел відновлюваної енергії, а саме: сонячна (сонячні панелі, сонячні колектори) та вітрова.
Розглянемо один з видів використання альтернативного джерела енергії для АЗС на прикладі компанії KLO, а саме сонячної.
Ще в 2010 році компанія почала вкладати чималі кошти в установку сонячних панелей і сонячних колекторів в мережах АЗС. Сонячні колектори мають високий ККД, а саме до 95%, і здатні нагрівати воду до 65-70 градусів за Цельсієм навіть при мінусовій температурі, головне, щоб світило сонце.
Де потрібно використовувати тепло на АЗС від сонячних колекторів?
Перш за все, це обігрів приміщень АЗС, а також магазину і ресторану на АЗС, за допомогою системи теплої підлоги. Також для багатьох процесів на кухні ресторану (миття посуду, приготування їжі, прибирання). Тільки подумайте про економію електроенергії, якщо АЗС розташована на трасі, і немає можливості подати газ на АЗС. Для всього перерахованого вище вам потрібно буде використовувати електроенергію для нагріву води та оплачувати високі рахунки за електроенергію.
Сонячні колектори не потребують обслуговування, і мають тривалий термін служби, хіба що раз на півроку потрібно змивати пил з панелей. І найприємніше, що з додатковими послугами, які пропонуються на АЗС, сонячні колектори окупаються за 2-3 роки.

Економія електроенергії на АЗС – не найважливіший аспект у використанні сонячних колекторів. Важлива роль у використанні сонячних колекторів на АЗС відводиться екологічному аспекту. Якщо повернутися до прикладу компанії KLO, яка встановила сонячні колектори на своїх АЗС, то вона задовольнила 6% своїх потреб і уникла шкідливих викидів в атмосферу, що еквівалентно спалюванню 10 залізничних цистерн Мазут.
|